Діагностика

Діагностика урологічних захворювань

Я, Лікар-уролог з більше ніж 18 років стажу, член асоціації урологів Прикарпаття. Приймаю участь в багатьох конференціях, семінарах та конгресах асоціації урологів України.

Індивідуальний підхід до кожного пацієнта, сучасне діагностичне обладняння та постійний розвиток – запорука впевненості в правильно поставленому діагнозі та лікуванні. Пам’ятайте, що головний фактор «швидкого» і ефективного лікування – це вчасне звернення пацієнта до лікаря. Урологічні захворювання, на початковому етапі, здебільшого проявляються слабкими симптомами, які пацієнт може і не помічати.

А якщо мова йде про чоловіків, то вони неохоче реагують на найменші зміни в стані свого організму. А даремно! Лікування, на початковій стадії, захворювання набагато ефективніше, ніж боротьба з хронічною хворобою.

1. Аналіз крові

Для виключення факторів, які можуть впливати на результати дослідження, необхідно дотримуватися наступних правил підготовки:

– здача крові натщесердце – 6-12 годинний період голодування (допустимо вживання невеликої кількості води);
– за 6-12 годин до дослідження, слід виключити прийом алкоголю, куріння, прийом їжі, обмежити фізичну активність;
– виключити прийом ліків;
– для грудних дітей – перед здачею крові, витримати максимально можливу паузу між годуваннями.

2. Аналіз сечі

Підготовка

– ретельний туалет зовнішніх статевих органів: жінки перез забором сечі вводять гінекологічний тампон у піхву, чоловіки – ретельний туалет зовнішніх статевих органів з відкриттям головки статевого члена;
– для грудних діток – після ретельного туалету статевих органів, бажано збирати сечу в сечоприймач;
– для підвищення достовірності результатів, не рекомендовано здавати в один день декілька аналізів по матеріалу сеча;

Загальний аналіз сечі – вся порція ранкової сечі.
Сеча за Нечипоренком – середня ранкова порція сечі.
Аналіз сечі на глюкозу – добова сеча, після забору добової сечі, точно виміряти її об‘єм, ретельно перемішати і відлити 100-150 мл від загального об‘єму в чисту, суху ємність.

3. Спермограма

– слід утримуватися від сім‘явиверження не менше 48 годин і не більше п‘яти днів;
– у цей період не можна вживати алкоголь, пиво, а також приймати лікарські препарати (гормональні, снодійні, заспокійливі), їсти гостру, жирну їжу та курити;
– протягом доби слід уникати теплової дії на область статевих органів: не відвідувати баню чи сауну, солярій, не приймати гарячі ванни;
– для підвищення достовірності результатів не рекомендовано в день здачі cпермограми проводити дослідження по матеріалу на основі мазків з урогенітального тракту.

4. ПЛР – дослідження

Урогенітальний матеріал (чоловіки):

– протягом трьох годин утриматися від сечовипускання;
– протягом трьох діб утримуватися від сім‘явиверження;
– протягом 14 днів не приймати антибактеріальні препарати.

Урогенітальний матеріал (жінки):

– протягом трьох годин утриматися від сечовипускання;
– протягом трьох днів уникати статевих контактів;
– протягом 14 днів не приймати антибактеріальні препарати;
– протягом трьох днів уникати спринцювання і постановки вагінальних свічок, мазей, тампонів;
– матеріал не можна здавати під час менструації (лише через три дні після її закінчення).

Даний метод почав застосовуватися не так давно, але в даний час широко використовується. УЗД засноване на реєстрації сигналів за допомогою радіоелектронної апаратури, які відбиваються від кордонів різних тканин і органів. Вони відрізняються один від одного акустичними параметрами, що дає можливість визначити патологію і нормальний стан внутрішніх органів.
Не застосовується для порожнистих органів.

З розвитком сучасної медицини все більшою популярністю користується хірургія одного дня. Операції проводяться амбулаторно, в день звернення, й пацієнт того ж дня повертається додому. Застосування малоінвазивних методик з використанням сучасного обладнання не потребує госпіталізації і тривалої реабілітації. Хірургічні операції виконуються під місцевим знеболенням, практично безкровно і безболісно.

Діагностика

Операції

Запис на прийом до лікаря-уролога в м.Калуш